O firmie

Firma BR Joanna Gwizdała Korczak jest dystrybutorem na terenie Polski produktów francuskiej firmy Florihana producenta najwyższej jakości olejków eterycznych , hydrolatów oraz innych ekologicznych produktów naturalnych.

Destylarnia Florihana znajduje się w niezwykle bogatym w różnorodność biologiczną płaskowyżu Caussols w Prowansji, niedaleko miasta Grasse i Cannes.
Jej zakład produkcyjny obejmuje gospodarstwo ekologiczne o powierzchni 10 hektarów. Mieści się w masywnych drewnianych budynkach, w centrum dzikiego obszaru zbioru na ponad 1000 hektarach pokrytych dziką lawendą, tymiankiem, cząbrem i innymi roślinami aromatycznymi
Głównym celem destylarni, od czasów jej powstania, jest prawdziwa jedność z naturą i zachowanie tego środowiska. Znajduje to odzwierciedlenie w jej produkcji.

dzika lawenda

Florihana opracowała w swoim laboratorium wysoce innowacyjną technologię o nazwie „flash détente”. Proces ten jest unikalny w świecie aromaterapii i kosmetyki.
Ekstrakcja odbywa się za pomocą pary wodnej w bardzo niskich temperaturach – między 40 ° a 80 ° C. Elementy lotne napędzane są w znacznie niższych temperaturach niż ich temperatura wrzenia, co zapobiega ich rozkładowi, a tym samym utrzymuje właściwości niemalże identyczne do tych wytwarzanych przez same rośliny.
W tym procesie destylacji produkowane są najczystsze olejki eteryczne o najwyższej jakości.

 

proces destylacji

 

FLORIHANA gwarantuje mikrobiologiczną czystość dzięki zastosowaniu nowoczesnej stali nierdzewnej, szkła i procedurom systemu pakowania, który obejmuje dezynfekcję wszystkich butelek i zamknięć alkoholem organicznym.
Dużą zaletą naszego sposobu jest to, że unikamy kontaktu pomiędzy hydrozolem a wszelkimi nieczystymi powierzchniami, które mogą prowadzić do zanieczyszczenia.
Systematycznie robimy badania mikrobiologiczne wszystkich partii i publikujemy wyniki na kartach dla każdego produktu

prod2

Gwarancji Identyfikowalność
Destylarnia wyposażona jest w oprogramowanie SAP w celu zapewnienia optymalnej wydajności w podejściu do Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP).
Od destylacji do dostawy, wszystkie kroki są jasno określone i kontrolowane za pomocą kodów 2D. Gwarancję identyfikowalności znajdziemy na butelkach i kartach.
Wysokie bezpieczeństwo dzięki obecności informacji technicznych produktów: GCMS wszystkich partii, MSDS (Karta charakterystyki), certyfikaty IFRA oraz badania Chromatografem.

Olejki , esencje i hydrolaty powstają z określonych botanicznie surowców roślinnych i są w 100% czyste, 100% naturalne i większość są w 100% Certyfikowane Organicznie: CEE wydane przez Ecocert i NOP-JAS (Japonia) wydane przez Control Union BV